Site Rengi


Optom Expo

OPTOMEXPO NEDİR

OPTOMEXPO sistemi; yani 365 gün, 24 saat açık olan sadece Moda ve Tekstil sektöründe faaliyet gösteren toptan satış üzerine online FUAR ve MAĞAZANIZ.

Bu sistem; LİDER EXPO FUARCILIK şirketi tarafından, Moda ve Tekstil sektörüne özel, özellikle de Pandemi dolayısı ile sektörde yaşanan daralma, müşteri kayıpları, hem alıcı hem de satıcının rahat seyahat edememesi gibi zorluklar göz önüne alınarak geliştirilmiş bir sistem olup, Pandemi dönemi dışında da tüm Dünya’nın online iletişim, satış ve pazarlamaya geçtiği ve hepimizin de ayak uydurması gereken internet kanalları kullanılarak yapılan satış ve pazarlama yöntemidir.

REKLAM YAPILAN HEDEF ÜLKELER

Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Belarus

Irak, Cezayir, Libya, Mısır, Fas, B.A.E., Katar

SİSTEMİN TANITIM ÇALIŞMALARI

365 gün, hedeflenen 14 ülke de, her ülkede oluşturulan tanıtım ekipleri ile Toptancı Pazarları, Şehir/Cadde Mağazaları, Ticaret Merkezleri, Alışveriş Merkezleri gibi yerlerde ki Toptancı, Mağaza vs.ilgili sektör temsilcilerine sürekli olarak OptomExpo sistemini tanıtan, siteye giriş yapmalarını yönlendiren Broşür dağıtımları, Anketler, Telefon, Mail, WhatsApp vs.iletişim yolları ile, Google, İnstagram, Facebook, Tekstil portalları vb.internet reklamları ile ve sektör ile ilgili fuarlarda bu sistemin tanıtımları yapılmaktadır.

SİSTEMİN İŞLEYİŞİ

Üretici ve toptancı firmalar üyelik kayıt sistemi ile bu sisteme üye olduktan sonra firma bilgilerini, marka logosunu, ürün görsellerini (min.20, Max.200 Model ürün sergilenebilecek) ve ürün özelliklerini bizim desteğimiz ile sisteme yerleştirecekler. Ayrıca bu sisteme her zaman yeni ürün ekleme ve çıkartma olanağı olacak. Üye firmalara, bu sisteme giriş sayıları, hangi ürünlerinizi hangi ülkelerden kaç kişi görmüş, beğenmiş, teklif istemiş vs. ayrıntılı istatistik raporları sunulacak.

Alıcılar, ürünlerini beğendiği firma ile fiyat, adet, teslim tarihleri, ödeme şekli vs. konuları sistem üzerinden veya Whatsapp, Telegram  gibi iletişim kanalları üzerinden satıcı firma ile birebir görüşerek ve anlaşarak yapacak. Yani sistem karşılıklı yapılan ticarete karışmayacak ve herhangi bir komisyonda almayacak.

OPTOMEXPO SİSTEMİNDE ŞUAN GELİNEN NOKTA VE HEDEF NEDİR ?

OptomExpo Sisteminin her geçen gün ürün sergileyen katılımcı üye firma sayısı ve buna bağlı olarak sergilenen ürün çeşitliliği, ziyaretçi üye sayıları, elde edilen iletişim bilgileri artmakta ve OptomExpo sistemi her geçen gün bu 14 ülkede daha da tanınır ve kullanılır hale gelmektedir. Ayrıca, OptomExpo Sistemi yeni bir sistem olmasına rağmen, yapılan kapsamlı çalışmalar sayesinde katılımcı firmalarımıza alıcı firmalardan dönüşler başlamış ve bunlar artarak devam etmektedir. Google ve Yandex de OptomExpo sitesi artık en üst sıralarda çıkmaktadır. Hedef ise; bütün bu olumlu istatistiklerin artarak devam ettirilmesi ve sitenin alıcılar tarafından sürekli yeni ürünler bulabilecekleri bir site olduğu benimsenerek ve alışkanlık olarak sürekli giriş yapar hale gelmeleri ve sürekli olarak ürün sergileyen firmalarla iletişim kurarak yeni siparişler vermeleridir.

OPTOMEXPO SİSTEMİNDEN MÜŞTERİ DÖNÜŞLERİ VE SATIŞ NASIL OLUR ?

Ürünlerinizi beğenen alıcılar sizin irtibat numaralarınızdan sizi arayabilir, fiyat vs. bilgiler alabilir,   siparişler verebilir (belki ilk başlarda firmanızdan ve ürün kalitenizden emin olana kadar küçük çaplı deneme siparişleri olabilir ama güven, kalite ve fiyat uyduktan sonra sipariş sayıları da artacaktır), ürünlerinizi beğenmeleri durumunda ürün alımına Türkiye ye geldiklerinde sizin de mağazanıza gelerek satın alımlar yapabilirler ki fuarlarda da bu çok sık rastlanan bir şeydir. Bazen alıcılar siparişler verebildikleri gibi çoğunlukla Türkiye ye ürün alımına geldiklerinde satın alımlar yapmalarına çok sık rastlanmaktadır.

SİSTEMİN FAYDALARI

  • Çok uygun maliyetlerle siteme kayıt olarak 14 ülkede firma adına gerekli tanıtımın ve bilinirlik yüzdesinin artmasına yönelik çalışma yapmayı sağlayacaktır.
  • Katılımcı Firmalar açısından Stok kontrol ve maliyetlerinin optimize edilmesini sağlayacaktır.
  • Yeni Müşteri edinme kolaylığı ve/veya kaybedilen müşterilerin tekrardan kazanılmasını sağlayacaktır.
  • Katılımcının Daha Fazla Müşteri bulmasını sağlayacaktır.
  • Birçok ülkede ürünlerinize kolay ulaşımını sağlayacaktır.
  • Pandemi döneminde ülkeler arası gidiş gelişlerin azalması buna bağlı olarak azalan iş hacimleri sebebiyle ileriye yönelik olarak firma satışlarının sürdürülebilir ve devam ettirilebilir seviyede tutulmasını sağlayacaktır.
  • Firmanızın imajını artıracak ve kurumsallaşmayı sağlayacaktır.
  • Katılımcının Ürün, hizmet ve yeniliklerinizi daha iyi anlatma olanağı sağlayacaktır

DAHA AYRINTILI BİLGİ  ALMAK, TELEFON VEYA YÜZYÜZE GÖRÜŞMEK İÇİN LÜTFEN  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

17 Ocak 2021
198 kez görüntülendi